June 13, 2024 -

Mieszkania od dewelopera. Poznaj główne zalety tej inwestycji

Osoby, które zdecydowały się na zakup mieszkania, stają przed wieloma trudnymi 

wyborami. Jednym z nich jest to jakie wybrać. Mieszkanie od dewelopera a może z rynku wtórnego? Decydując się na tę inwestycję, chcemy, aby nowe lokum spełniało nasze wszystkie wymagania. Dlaczego warto nieco bliżej przyjrzeć się mieszkaniom od dewelopera? Zapraszamy do artykułu!

Od dłuższego czasu zakup mieszkania na rynku pierwotnym cieszy się sporą popularnością. Jest to zupełnie zrozumiałe. Deweloperzy dokładają bowiem wszelkich starań, aby nowe mieszkania powstały w miejscach dobrze skomunikowanych z pozostałymi częścią miasta, a także bogatą infrastrukturą i ciekawie zagospodarowaną przestrzenią wspólną. Na tym jednak nie koniec zalet. jakie niesie ze sobą mieszkanie od dewelopera! Oto i one:

Swoboda decyzji i duży wybór

Osoby, decydujące się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim, mają całkowitą swobodę w kwestii wykończenia. Dzięki temu inwestycje takie są zwykle spełnieniem wszystkich marzeń dotyczących finalnego wyglądu, wybory stylu, czy wyposażenia. Wybierając mieszkania z rynku wtórnego, wiązałoby się to z gruntownym i kosztownym remontem, który niejednokrotnie jest w stanie przewyższyć rozpoczęcie prac o przysłowiowego zera. 

Dostosowane do Twoich potrzeb

Decydując się na ten rodzaj zakupu mieszkania, inwestorzy mogą wybierać sposób wielu dostępnych na rynku nieruchomości. W związku z tym wybór idealnych czterech kątów z odpowiednią ilością pokoi, a także dogodną lokalizacją staje się czystą przyjemnością. Szeroka gama przeróżnych lokali oferowanych przez firmy deweloperskie pozwala m.in. zadecydować czy mieszkanie powinno znajdować się na obrzeżach miast, bliżej lasów, a może w ścisłym centrum. Przebieranie w licznych ofertach przyczynia się do wyboru mieszkania spełniającego wszystkie potrzeby potencjalnych klientów. Lokale takie posiada w swojej ofercie np. firma deweloperska specjalizująca się w realizacji projektów mieszkaniowych i biurowych w samym sercu Warszawy. 

Ciekawa infrastruktura osiedla 

Mieszkania od dewelopera ściśle związane są nie tylko z dogodną lokalizacją, ale również bogatą i nowoczesną infrastruktury osiedla. Najnowocześniejsze windy, bezpieczne i świetnie wyposażone place zabaw, czy przestrzeń wspólna, która znacznie poprawia komfort życia nawet  w bloku. 

Nie zapominajmy, że nowe mieszkania są nastawione przede wszystkim na ochronę zdrowia i życia najmłodszych. Nie bez przyczyny cieszą się tak dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi. Oświetlone chodniki, czy brak ślepych zaułków wpisały się na stałe w kanony mieszkań deweloperskich. 

Znacznie mniejsze obciążenia podatkowe 

Warto pamiętać również o tym, że mieszkania  z rynku pierwotnego przeciwieństwie do tych z rynku wtórnego zwolnione są z podatku od czynności cywilnoprawnych, wynoszącego 2% wartości mieszkania. To doskonały sposób, aby zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Wszystko zależy oczywiście od ceny mieszkania. 

Znacznie łatwiejsza sprzedaż

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że nowe mieszkania jest znacznie łatwiej sprzedać. To doskonała inwestycja w przyszłość, dzięki której nawet wtedy gdy Twoje plany ulegną zmianie, możesz liczyć na ciągłość finansową. Nowe lokale cieszą się znacznie większym zainteresowaniem niż te wynajmowane już kilkakrotnie. 

Banner